URLنخستین خودروی برقی بنتلی با برد 800 كیلومتر

نخستین خودروی برقی بنتلی با برد 800 كیلومتر

به گزارش كوتاه كننده لینك شركت بنتلی از تولید نخستین خودروی برقی خود در سال ۲۰۲۵ اطلاع داده است. مقرر است این خودرو مجهز به باتری های قدرتمند و با هزینه تولید پایین باشد.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از دیجیتال ترندز، بنتلی یك شركت خودروسازی انگلیسی است كه معمولاً اتومبیل هایی لوكس تولید می كند. آدریان هالمارك مدیرعامل این شركت وعده داده كه خودروی برقی این شركت مجهز به باتری های حالت جامد یا solid-state خواهد بود. این باتری ها جایگزینی برای باتری های لیتیومی محسوب می شوند و امنیت و كارآیی بیشتری دارند.
اگر چه چند شركت خودروسازی از برنامه های خود برای تولید خودرو های برقی با باتری حالت جامد اطلاع داده اند، اما هیچ یك نتوانسته اند طرح هایشان را در این حوزه عملی كنند. به قول هالمارك باتری های حالت جامد نسبت به باتری های لیتیومی عملكرد بهتری دارند و قطعا توسط بنتلی مورد استفاده قرار می گیرند.
باتری های حالت جامد نسبت به باتری های لیتیومی ۳۰ درصد سبك تر هم هستند و هزینه تولید آنها هم منطقی تر است. تویوتا، بی ام و و فولكس واگن همچون دیگر شركت هایی هستند كه در زمینه تولید باتری های حالت جامد سرمایه گزاری نموده اند.
پیش بینی می شود خودروی برقی كه بنتلی ظرف پنج سال آینده روانه بازار می كند بتواند با یك مرتبه شارژ مسافتی بیشتر از ۸۰۰ كیلومتر را طی نماید. هنوز جزئیات فنی بیشتری در مورد این خودرو اعلام نشده است.

1398/10/11
23:38:48
5.0 / 5
1148
تگهای خبر: تولید , دیجیتال , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک