URLتوسط محققان پارك آذربایجان شرقی؛

فناوری شناسایی صاحب خودرو برای نخستین بار در كشور رونمایی گردید

فناوری شناسایی صاحب خودرو برای نخستین بار در كشور رونمایی گردید

كوتاه كننده لینك: دستاورد فناورانه پژوهشگران پارك علم و فناوری آذربایجان شرقی در زمینه شناسایی اتوماتیك صاحب خودرو برای نخستین بار در كشور رونمایی گردید.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از وزارت علوم، این محصول كه مبتنی بر فناوری اینترنت اشیاء (Internet of Things) است از فناوری روز دنیا برخوردار بوده و با هدف صادرات به كشورهای اوراسیا و بازارهای داخلی طراحی و آماده شده است.
تكنولوژی پیشرفته شناسایی اتوماتیك صاحب خودرو مپجا (MAPJA Automatic Vehicle Driver Identification Technology) از فناوری های پیشرفته حوزه امنیت و ایمنی خودرو بوده كه تنها چند شركت خودرو ساز مطرح دنیا به این تكنولوژی دست یافته اند.
این محصول در چهارمین روز برگزاری رینوتكس ۲۰۱۹ با حضور رئیس پارك علم و فناوری آذربایجان شرقی، رئیس پلیس فتا استان و معاونان اقتصادی و توسعه مدیریت منطقه آزاد رونمایی گردید.
پروژه تحقیقات و اجرایی كردن این فناوری با رویكرد قابلیت نصب روی تمامی خودرو ها از شهریور سال ۱۳۹۷ در دپارتمان تحقیق و توسعه (R&D) شركت مپجا شروع شده بود و با نصب این سیستم بر روی خودرو علاوه مدیریت هوشمند و ازراه دور خودرو امكان سرقت خودرو به صفر می رسد. نصب و راه اندازی این فناوری بسیار راحت بوده و قابلیت نصب بر روی انواع خودرو های داخلی و خارجی را برخوردارست.
گفتنی است؛ قبل از این در دومین روز نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی Rinotex ۲۰۱۹ با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر ارتباطات و استاندار آذربایجان شرقی از دیگر فناوری پیشرفته شركت مپجا با عنوان كفش هوشمند مبتنی بر فناوری اینترنت اشیاء مپجا (MAPJA Smart IOT Shoes) رونمایی گردید.


منبع:

1398/08/18
17:55:50
5.0 / 5
1265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک