URLزنبور رباتیك در شلوغ ترین فضا پرواز می كند و لطمه نمی بیند

زنبور رباتیك در شلوغ ترین فضا پرواز می كند و لطمه نمی بیند

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران موفق به تولید یك زنبور رباتیك با بال های نرم و منعطف شده اند كه در شلوغ ترین فضاها بدون برخورد با موانع پرواز می كند و در صورت برخورد لطمه نمی بیند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از تك اكسپلور، این ربات كه روبوبی نام گرفته، می تواند با شناسایی سریع انواع موانع مانند دیوار، شیشه ها وغیره با ضخامت و ارتفاع مختلف از فراز آنها عبور كند.
محققان آمریكایی نوعی عضلات نرم مصنوعی جهت استفاده در ربات مورد اشاره تولید كرده اند كه حتی در صورت برخورد با موانع مختلف لطمه نمی بیند. عضلات مورد اشاره در صورت برخورد با دیوار، كوبیده شدن به زمین و تصادم با دیگر ربات های روبوبی هیچ صدمه ای نمی بینند.
این نخستین بار است كه رباتی با این حد از انعطاف تولید می شود كه در صورت برخورد مكرر با موانع باز هم می تواند بدون لطمه دیدگی به حركت خود ادامه دهد. بال های این ربات به خوبی عایق بندی شده اند و به سبب نرمی و انعطاف بالا و نیز به خاطر عبور یك میدان الكتریكی از درون آنها در صورت ضرورت قادر به تغییر شكل و حالت هستند.
این ربات دارای هشت بال بوده و از توانایی سكون در یك موقعیت خاص برای مدت طولانی برخوردارست و امكان بازكردن و مونتاژ مجدد سریع آن برای افراد عادی وجود دارد. یك مدل ساده تر و كوچك تر از این ربات نیز با دو بال تولید شده است.


منبع:

1398/08/15
20:17:06
5.0 / 5
1166
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک