URLخودرو های خودران موانع را با بررسی سایه ها می یابند

خودرو های خودران موانع را با بررسی سایه ها می یابند

به گزارش كوتاه كننده لینك یكی از مهم ترین چالش های فراروی خودرو های خودران شناسایی سریع و دقیق موانع است كه حالا این كار با استفاده از دوربین های دقیق سایه یاب راحت تر شده است.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از نیواطلس، تا به امروز خودرو های خودران برای یافتن موانع از انواع فناوری های لیزری و دوربین های مختلفی استفاده می كردند، اما معمولا هر یك از این ابزار درصدی از خطا را هم دارند كه امكان دارد به برخوردهای مرگبار و خطرناك منجر شود.
مهندسان دانشگاه ام آی تی برای نخستین بار سیستمی را ابداع نموده اند كه با بررسی دقیق تغییرات سایه های اشیا و وسایل محیطی می تواند موانع را با دقت بالاتری شناسایی كرده و از برخورد با آنها جلوگیری كند. استفاده از این روش به خصوص برای شناسایی موانع مخفی شده در گوشه و كنار و هم در پشت ساختمان ها مفید می باشد.
خودروهای خودران بلافاصله پس از دریافت اطلاعات مذكور با تجزیه و تحلیل آنها جلوی هرگونه برخورد احتمالی را می گیرند. دوربین هایی كه به منظور بررسی سایه ها طراحی شده اند «شادوكم» نام دارند و از توانایی های زیادی جهت بررسی و شناسایی كم و زیاد شدن نور برخوردار می باشند. بگونه ای كه دقت آنها در این زمینه از چشم انسان هم بیشتر است.
سیستم مورد اشاره فعلا تنها در محیط های دربسته و در سرعت های پایین و با نور پایدار با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته و برای كسب اطمینان از صحت عملكرد آن هنوز باید آزمایش های بیشتری در این زمینه صورت بگیرد.

1398/08/09
19:10:59
5.0 / 5
1164
تگهای خبر: آزمایش , ابزار , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک