URLبنیان گذار گروه پروژه فناوری خودران گوگل:

خودرو های پرنده زودتر از خودرو های خودران زمینی شروع به كار می كنند

خودرو های پرنده زودتر از خودرو های خودران زمینی شروع به كار می كنند

به گزارش كوتاه كننده لینك بنیان گذار گروه پروژه فناوری خودران گوگل باور دارد كه پیشرفت و آغاز كار خودرو های پرنده، زودتر از خودرو های خودران زمینی خواهد بود.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، "سباستین تران" (Sebastian Thrun)، بنیان گذار گروه پروژه فناوری خودران گوگل و مدیرعامل استارتاپ معروف به "كیتی هاوك" (Kitty Hawk) كه در عرصه تولید وسایل نقلیه پرنده فعالیت دارد، در جدیدترین مصاحبه خود اعلام نمود كه باور دارد موفقیت وسایل نقلیه خودران هوایی، زودتر از پیشرفت وسایل نقلیه خودران زمینی خواهد بود.
وی در اینباره اظهار داشت: من باور دارم كه می توانیم قبل از آغاز كار با خودرو های خودران روی زمین، كار خویش را با وسایل نقلیه هوایی آغاز نماییم.
تران افزود: اگر مردم بتوانند با استفاده از وسایل نقلیه هوایی رفت و آمد كنند، دیگر نگرانی برخورد با عابران پیاده، كودكان، دوچرخه ها و خودرو ها را نخواهند داشت؛ چونكه با وسیله نقلیه خود، از بالای ساختمان ها و درختان حركت می كنند. در هر حال باید توجه داشت كه این وسایل نقلیه، سر و صدای زیادی به همراه دارند و استفاده از آنها باید در بعضی مناطق ممنوع شود.
بیانیه "تران"، نتایج گسترده ای در نحوه برنامه ریزی شهرها خواهد داشت. شاید بزودی و قبل از به كار بردن خودرو های خودران به صورت گسترده، شاهد استفاده از وسایل نقلیه هوایی باشیم. با این فناوری، خیلی از خانه هایی كه در نواحی دورافتاده قرار دارند و راه ارتباطی آنها فقط یك جاده است، با كمك وسایل نقلیه هوایی خودران، به راحتی قابل دسترسی خواهند بود.


پیشرفت این فناوری، نتایج گسترده و قابل توجهی هم در حوزه صنایع استارتاپی خواهد داشت. "تران" باور دارد كه پیشرفت وسایل نقلیه هوایی خودران، نه تنها برای كیتی هاوك موثر است، بلكه بزودی باعث پیشرفت كل بازار خواهد شد.
وی ادامه داد: از آنجائیكه خودرو های هوایی، به جای عبور از جاده ها و خیابان ها، در آسمان حركت می كنند، هزینه و مقدار مصرف انرژی هم كاهش خواهد یافت.1398/07/12
20:45:01
5.0 / 5
1496
تگهای خبر: تولید , فناوری , گوگل , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک