URLساخت یك پایگاه داده از ۱۰۰ هزار تصویر

هیچ كدام از این لبخندها واقعی نیستند!

هیچ كدام از این لبخندها واقعی نیستند!

كوتاه كننده لینك: یك تیم از پژوهشگران هوش مصنوعی، یك پایگاه داده ساختند كه در آن بیشتر از 100 هزار تصویر از افراد مختلف ساخته شده است.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، البته هیچ كدام از این تصاویر واقعی نیستند و تیمی از هنرمندان، كارشناسان و مهندسان حوزه هوش مصنوعی آنها را ساخته اند.
تصاویر ساخته شده توسط این پژوهشگران نژادها و جنس و سنین مختلف را دربرمی گیرد ولی می توان آنها را با یك پرتره واقعی و قانونی اشتباه گرفت.
این تیم كه شامل ۲۰ متخصص هوش مصنوعی بود، ۳۰ هزار عكس از ۶۹ مدل را در یك محیط كنترل شده گرفته است تا از كیفیت خروجی آنها اطمینان حاصل شود.
سپس این تصاویر در یك مجموعه داده ای یادگیری ماشین بارگذاری شد و در نهایت یك مجموعه واقعی از ۱۰۰ هزار چهره ساخته شد.
پژوهشگران پروژه، هدف خود از این كار را كمك به طراحان و دیگر افرادی دانسته اند كه از این تصاویر استفاده می نمایند تا آنها بتوانند تصاویری با كیفیت و متنوع را به صورت بلاعوض و قانونی دریافت نمایند.
در سال های اخیر استفاده از هوش مصنوعی در اپلیكیشن های چهره ای بسیار متداول شده است. یكی از این اپلیكیشن های محبوب چینی كه "Zao" نام دارد، این توانایی را برای كاربران خود فراهم می آورد كه چهره خودرا با چهره ی افراد مشهور سینما و تلویزیون جا به جا كنند.
منبع:

1398/07/04
20:44:11
5.0 / 5
1199
تگهای خبر: كیفیت , متخصص , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک