URLبا تلاش یك شركت دانش بنیان؛

سنجشگر پرتوهای هسته ای ساخته شد

سنجشگر پرتوهای هسته ای ساخته شد

كوتاه كننده لینك: تجهیزات ایمنی پرتو از نیازهای مهم صنعت پزشكی كشور به حساب می آید كه به دست فعالان فناور یك شركت دانش بنیان داخلی، ساخته شد و كشور را از واردات این محصول دانش بنیان بی نیاز كرد.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهمن هداوند، یكی از مدیران شركت دانش بنیان از حذف انحصار و نیاز مبرم به واردات با تولید دزیمترهای ایران ساخت، توسط فعالان فناور این شركت دانش بنیان آگاهی داد و اظهار داشت: چند شركت های آمریكایی و آلمانی، از تامین كنندگان اصلی این محصول دانش بنیان در ایران بودند. با عنایت به نوسان متغیرهای اقتصادی، خرید و واردات محصولات این شركت و دیگر تامین كنندگان خارجی دیگر با منطق اقتصادی منطبق نیست.
وی جلوگیری از خروج ارز را یكی از مزیت های تولید ساخت داخل دزیمترها عنوان نمود و اظهار داشت: نمونه محصول خارجی امكان دارد تا ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان قیمت داشته باشد، در صورتیكه محصول ایرانی تنها با نرخ ۳۰۰ میلیون تومان عرضه می شود.
مدیر شركت دانش بنیان از بازار گسترده این محصول دانش بنیان و ظرفیت صادراتی گفت و افزود: این محصول كیفیتی هم پای مشابه خارجی برخوردار می باشد.
هداوند با بیان این كه محیط های آكادمیك همچون مشتریان دوزیمترهای آنلاین و یك مدل ساده تر قرائتگر TLD هستند، عنوان كرد: ماژول های الكترونیكی آزمایشگاه هسته ای و تجهیزات تحقیقاتی علمی نیز تولید شده و در اختیار دانشگاه ها و مراكز تحقیقاتی قرار گرفته است.
به گفته وی، ارائه دهندگان خدمات دزیمتری از سازمان انرژی اتمی مجوز دارند تا میزان پرتوهای رادیو اكتیو موجود در محیط و یا جذب شده توسط افراد را اندازه گیری نماید.
این فعال دانش بنیان، درباره سازوكار پایش سلامت با استفاده از این سنجشگرها اظهار داشت: این موسسات از قرائتگر TLD ساخت این شركت، برای انجام این وظیفه استفاده می نمایند. بطور معمول هر دو ماه یك دفعه كارت دزیمتر TLD به شركت سرویس دهنده ارسال شده تا بعد از قرائت و تحلیل داده ها، میزان پرتوگیری به سازمان انرژی اتمی جهت ثبت در پرونده فرد اعلام می گردد.
وی از تنوع نمونه های سنجشگر توسط فعالان فناور این شركت دانش بنیان می گوید و ادامه می دهد: این مجموعه دانش بنیان نوع ویژه و قابل حمل از دوزیمتر را ساخته است كه به صورت آنلاین، پرتو سنجی می كند و نتیجه را به كاربر اعلام می كند.


منبع:

1398/06/25
19:58:59
5.0 / 5
1239
تگهای خبر: آزمایش , تولید , خدمات , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک