URLبرای انتخاب نام مریخ نورد مارس 2020

ناسا از دانش آموزان كمك خواست

ناسا از دانش آموزان كمك خواست

كوتاه كننده لینك: گزارشات انتشار یافته از جانب ناسا از آن حكایت می كند كه مریخ نورد جدید ناسا موسوم به ˮمارس ۲۰۲۰ˮ(Mars ۲۰۲۰) در حال تكمیل آخرین مراحل ساخت خود است. در این راستا ناسا به دنبال انتخاب یك اسم برای این كاوشگر است.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، چندی قبل محققان ناسا مریخ نورد "مارس ۲۰۲۰" را به قطعاتی جدید مجهز كردند.
در این عملیات مهندسان آزمایشگاه پیشران ناسا(JPL) پایه های سمت راست و شش چرخ آنرا كه سیستم تعلیق كاوشگر را هم مدیریت می كنند روی مارس ۲۰۲۰ نصب كردند.
حال با نزدیك شدن به اتمام كار ساخت این كاوشگر، ناسا به دنبال انتخاب یك اسم برای آن است.
ناسا در این رابطه از دانش آموزان كمك خواسته و با آغاز پاییز ۲۰۱۹ میلادی، یك مسابقه ملی به نام "كاوشگر را نامگذاری كن" برای دانش آموزان از سنین مهدكودك تا كلاس دوازدهم برگزار خواهد نمود كه میان كودكان و نوجوانان آمریكایی خواهد بود.
باید اسم این فضاپیما تا ژوئیه ۲۰۲۰ میلادی انتخاب گردد. یعنی زمانی كه انتظار می رود كاوشگر به فضا پرتاب شود.
این مسابقه بعنوان بخشی از تلاش ناسا برای جذب عموم مردم در مأموریت ماه به مریخ است تا نشانه های حیات میكروبی، شرایط آب وهوایی و زمین شناسی سیاره مریخ بررسی شود و راهی برای اكتشافات انسانی روی مریخ گشوده شود.
البته قبل از این هم ناسا طی اطلاعیه ای اعلام نموده بود كه مردم می توانند اسامی خویش را از راه ایمیل به ناسا ارسال نمایند تا اسم آنها از راه تراشه هایی كوچك و با "مارس ۲۰۲۰" به مریخ ارسال شود.
از آنجائیكه بیشتر از یك سال به پرتاب این كاوشگر زمان باقی مانده است، احتمالاً ناسا راه های دیگری برای مشاركت مردم در این پروژه را هم انتخاب خواهد نمود.1398/04/05
12:54:20
5.0 / 5
1224
تگهای خبر: آزمایش , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک