URLشاید در آینده محقق شود

تشخیص سرطان روده بزرگ فقط با یك آزمایش خون!

تشخیص سرطان روده بزرگ فقط با یك آزمایش خون!

كوتاه كننده لینك: پزشكان ˮدانشگاه استنفوردˮ، نوعی روش جدید برای آزمایش خون ابداع نموده اند كه می تواند علایم ابتدایی سرطان روده بزرگ را مشخص نماید.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت رسمی دانشگاه استنفورد، تقریباً نیمی از افرادی كه باید در ارتباط با سرطان روده بزرگ تحت نظر باشند، به برنامه روزانه لازم برای این كار عمل نمی كنند. پزشكان "دانشگاه استنفورد"(Stanford University) آمریكا برای تشخیص سرطان روده بزرگ، نوعی آزمایش خون ابداع نموده اند تا این بررسی ها به شكل ساده تری صورت بگیرد.
سرطان روده بزرگ، یكی از دلیلهای اصلی مرگ و میر در جهان به حساب می آید اما مشكل اصلی، دشواری در تشخیص آن نیست. بگفته پزشكان و پژوهشگران، مشكل این است كه بیشتر مردم برای تشخیص نشانه های ابتدایی این بیماری مورد بررسی قرار نمی گیرند، سفارش های لازم را پیگیری نمی كنند و به انجام دادن آزمایش "كولونوسكوپی" تمایلی ندارند.
پزشكان هم اكنون سفارش می كنند همه افرادی كه بین ۵۰ تا ۷۵ سال هستند، كولونوسكوپی را انجام دهند اما بررسی ها حاكی از این هستند كه تنها حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد مردم این آزمایش را انجام می دهند.
پروفسور "شأن وانگ"(Shan Wang)، استاد مهندسی و علوم مواد دانشگاه استنفورد اظهار داشت: روش های جایگزین كنونی به اندازه كافی رضایت بخش نیستند و به جمع آوری و آزمایش نمونه مدفوع نیاز دارند.
وانگ و همكارانش برای حل این مشكل، یك راه احتمالی پیشنهاد دادند. آنها نوعی آزمایش خون را برای شناسایی سرطان روده بزرگ نمایش كردند كه هزینه كمتری دارد، ساده تر انجام می شود و به اندازه روش های دیگر تهاجمی نیست. این آزمایش كه در شرایط كنترل شده آزمایشگاهی نتیجه خوبی داشته است، حالا جهت استفاده در پزشكی بالینی مورد بررسی قرار دارد.
شاید آزمایش جدیدی كه پژوهشگران استنفورد نمایش داده اند، بتواند قدرت بررسی را افزایش دهد. آنها باور دارند كه این آزمایش می تواند موفقیت آمیز باشد برای اینكه حتی در مراحل ابتدایی پیشرفت سرطان روده بزرگ، ژن های سلول مرده تومور، خودرا در جریان خون نشان می دهند.
وانگ و گروهش، ایده خودرا در آزمایشگاه مورد بررسی قرار دادند و از عملكرد موفقیت آمیز آن مطمئن شدند. آنها حالا جهت بررسی های بالینی، آزمایش نمونه های خونی بیماران واقعی را آغاز نموده اند.
این آزمایش در صورت موفقیت آمیز بودن در بررسی های بالینی، یك پیشرفت قابل توجه محسوب می شود. وانگ در این باره اظهار داشت: من امیدوارم این آزمایش، سپس یك بررسی پنج تا ۱۰ ساله، آماده استفاده باشد.1398/02/01
23:15:13
5.0 / 5
1220
تگهای خبر: آزمایش , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک