URLبا تلاش مهندسان آمریكایی صورت می گیرد

پیشرفت حمل و نقل با خودروهای الكتریكی سازگار با محیط زیست

پیشرفت حمل و نقل با خودروهای الكتریكی سازگار با محیط زیست

كوتاه كننده لینك: مهندسان آمریكایی، مدلی برای خودروهای الكتریكی نمایش داده اند كه می تواند به سازگاری آنها با محیط زیست كمك نماید.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، خودروهای پرنده بدون شك، از جالب ترین نمونه های فناوری به شمار می روند و كارآیی بسیاری برای سفرهای بلندمدت دارند.
سفرهای هوایی، به انرژی قابل توجهی نیاز دارند برای اینكه در این سفرها معمولاً وزن زیادی باید به صورت هوایی منتقل شود. سفرهای هوایی، با سرعت بیشتری صورت می گیرند و كارآیی بیشتری نسبت به حمل و نقل زمینی دارند.
شركت هایی مانند "رولز رویس"(Rolls Royce)، "لیلیوم" (Lilium) و "ورتیكال ارواسپیس" (Vertical Aerospace) باور دارند كه خودروهای پرنده می توانند بدون آلوده كردن محیط زیست و اتلاف انرژی، به حمل و نقل كمك كنند.
یكی از اولین پژوهش هایی كه در این زمینه صورت گرفت، بررسی تأثیر "هواپیماهای عمود پرواز"(VTOL) بر محیط زیست بود. در هواپیماهای عمود پرواز، نیروی مورد نیاز هواپیما، مستقیماً توسط موتور فراهم می شود.
اكنون مهندسان "دانشگاه میشیگان"(UM) دریافته اند كه اگر وسایل نقلیه عمود پرواز به آسمان ها راه پیدا كنند، انتشار گازهای مضر را تا شش درصد كم می كنند. آنها باور دارند كه می توان روشی نمایش داد كه یك خودروی پرنده بتواند انرژی را ذخیره كند.
"گریگوری كئولیان"(Gregory Keoleian)، سرپرست این پژوهش اظهار داشت: وسایل نقلیه عمود پرواز، انرژی كمتری را در طول پرواز و فرود به كار می برند و سفر با آنها، كارآمدتر است.
این گروه پژوهشی با كمك شركت های فعال در حوزه هوا فضا، مدل كارآمدی برای خودروهای الكتریكی نمایش داده اند كه هر دو نوع زمینی و هوایی را شامل می شود.
مهندسان دانشگاه میشیگان، نحوه عملكرد خودروهای الكتریكی را هنگام استفاده كاربران، مورد مقایسه بررسی دادند و مصرف انرژی آنها را با یكدیگر مقایسه كردند. "نوح فربوش"(Noah Furbush)، از نویسندگان این پژوهش اظهار داشت: مدل ما، پارامترهایی را از چندین پژوهش و طراحی های مربوط به هواپیماهای گوناگون به كار می گیرد تا خودروهای الكتریكی ویژه ای با وزن مناسب و انرژی مبتنی بر باتری عرضه نماید.
مهندسان دانشگاه میشیگان در بررسی خود به این نتیجه رسیدند كه خودروهای پرنده می توانند نقش مهمی در حمل و نقل داشته باشند اما در صورت سازگار شدن با محیط زیست، اهمیت این نقش افزایش خواهد یافت.
نتایج این پژوهش، در مجله "Nature Communications" به چاپ رسید.1398/01/21
14:55:54
5.0 / 5
1182
تگهای خبر: الكتریكی , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک