URLعینیت بخشی یك مجموعهٔ علمی-تخیلی توسط ناسا

عینیت بخشی یك مجموعهٔ علمی-تخیلی توسط ناسا

كوتاه كننده لینك: روزی كه مجموعهٔ علمی-تخیلی تلویزیونی پیشتازان فضا در سال ۱۹۶۶ در آمریكا بر روی صفحه تلویزیون ها ظاهر شد هیچكس حتی تصور نمی كرد ˮاینترپرایزˮ كه در این سریال سفینه ای دورپرواز بود روزی واقعاً بعنوان یك سفینه فضایی به پرواز درآید.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا، مجموعه تلویزیونی "استار ترك" (Star Trek) كه در ایران به اسم پیشتازان فضا پخش گردید، نام یك مجموعهٔ علمی-تخیلی تلویزیونی بود كه اولین فصل آن بین سال های ۱۹۶۶ تا ۱۹۶۹ با حدود هشتاد قسمت به نمایش درآمد و هواداران بسیاری را به دست آورد بطوری كه لقب موفق ترین مجموعهٔ تلویزیونی تمام دوران ها به آن داده شد. این مجموعه ماجراهای سفر گروهی از فضانوردان حكومت فدراسیون زمین و سیارات متحد با این سیاره بود كه با سفینه ای به نام "اینترپرایز" برای كشف دنیاهای ناشناخته و ارتباط برقرار كردن با تمدن های فرازمینی مأموریتی ۵ ساله را در پیش می گیرند.
دو سال پس از آغاز نمایش این سریال، فضانوردان ناسا به افتخار پیشتازی مجموعه تلویزیونی "استار ترك"، نام سفینه خودرا "اینترپرایز" گذاشتند. این سفینه یك نمونه كامل شاتل فضایی بود كه برای آزمایش های پرواز در جو زمین و فرود به كار رفت. اینترپرایز در سپتامبر ۱۹۷۶ سوار بر یك بوئینگ ۷۴۷ برای نخستین بار به پرواز درآمد. این مدل، طی چند پرواز در حالیكه با یك هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ به ارتفاع چند هزار متری حمل می شد، در آنجا با جدا شدن از وسیله حمل خود، آزمایش مراحل پرواز در جو و فرود را پس داد. در هر پرواز دو خلبان آنرا هدایت می كردند.
نكته جالب آن كه ناسا از هنرپیشگان سریال پیشتازان فضا دعوت كرد كه برای افتتاح پروازهای اینترپرایز به محل فرود شاتل بیایند و این گروه هم با حضور در محل، دعوت ناسا را پذیرفتند.1398/01/07
20:00:43
5.0 / 5
1207
تگهای خبر: آزمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک