URLوالتر شیرا فضانوردی با ۳ پرواز در ۳ سفینه

والتر شیرا فضانوردی با ۳ پرواز در ۳ سفینه

كوتاه كننده لینك: نه این عكس یك فضانورد مرده است و نه این آقا مشغول فاتحه خواندن! این لباس فضایی سرنشینان سفینه مركوری است و این جناب هم والتر شیرا یكی از ۷ فضانورد اولیه آمریكا كه نه فقط با سفینه مركوری بلكه با ناوهای كیهانی بعدی آمریكا یعنی جمینی و آپولو هم به فضا سفر كرد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا؛ در اینجا او به محل آزمایش لباس فضایی خود آمده تا از نزدیك ناظر آزمایش آن باشد. این لباس با نام مارك-۴(Mark IV) در اصل توسط كارخانه بی.اف.گودریچ برای آن دسته از خلبان های نیروی دریایی ساخته شد كه با هواپیماهای بلند پرواز كار می كردند. پس از راه اندازی طرح مركوری، گودریچ در آن تغییراتی داد تا فضانوردان این سفینه بتوانند از آن استفاده كنند.
والتر شیرا در آوریل ۱۹۵۹ بعنوان فضانورد انتخاب گردید. اولین پرواز فضایی وی با مركوری اطلس ۸ در اكتبر ۱۹۶۲ صورت گرفت وی بعد از ۹ ساعت و ۱۳ دقیقه پرواز سالم بازگشت.
ماموریت های بعدی وی عبارت بودند از: فرماندهی جمینی۶ در دسامبر ۱۹۶۶ به همراه توماس استافورد آنها توانستند با انجام عملیات مهم و پیچیده ردیابی، «جمینی – ۷» را در مدار پیدا كنند و تا چند متری به آن نزدیك شوند.
فرماندهی آپولو۷ در اكتبر ۱۹۶۸: به همراه دان ایزل و والتر كانینگهام. این سه تن در اكتبر ۱۹۶۸ با «آپولو-۷» به فضا پرتاب شدند و اولین پرواز مداری سرنشین دار سفینه آپولو را به انجام رسانند.
شیرا در ۱۹۶۹ از سازمان فضایی آمریكا ناسا استعفا كرد. وی در چندین موسسه خصوصی مشغول بكار بود. وی همینطور به ایران سفر داشت و قرار بود كارخانه ای را در شیراز با نام "Schirra’s companey" برای تولید فایبرگلاس تاسیس كند و دلیل انتخاب شهر شیراز شباهت نام شركتش با اسم این شهر بود، اما بعد از انقلاب و ممنوعیت حضور شركت های آمریكایی موفق به این كار نشد.1397/08/06
14:48:14
5.0 / 5
1312
تگهای خبر: آزمایش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک