URLطراحی شبكه جامع برای هدایت كشتی های خودران

طراحی شبكه جامع برای هدایت كشتی های خودران

كوتاه كننده لینك: دو شركت رولزرویس و اینتل با همكاری یكدیگر و به منظور ایمن سازی ناوبری كشتی های خودران قصد دارند یك سیستم جامع هدایت كشتی های خودران ابداع كنند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از نیواطلس، استفاده از این شبكه هدایت كشتی های خودران را به روشی ایمن تر و با كارآیی بیشتر ممكن خواهد نمود.
در سال های اخیر اینتل كه زمانی بعنوان یك شركت صرفا سخت افزاری مطرح بود، علاقه زیادی به طراحی سیستم های ناوبری و هدایت خودكار پیدا كرده و از این سیستم ها در تولیداتی همچون پهپادها، تاكسی های پرنده و ربات های امنیتی به صورت گسترده استفاده می گردد. اینتل حتی ارقام كلانی را برای خرید شركت های مبدع فناوری های ناوبری و هدایت خودكار خودروها هزینه می كند و آخرین بار ۱۵میلیارد دلار برای خرید یك شركت از این نوع پرداخت.
رولزرویس هم از سال ۲۰۱۴ در این زمینه فعال شده و چهار سال قبل یك كشتی رباتیك خودران تولید كرد و با آژانس فضایی اروپا هم برای طراحی سیستم های ماهواره ای كه ارتباطات كشتی ها با یكدیگر را تسهیل كنند، همكاری می كند.
قرار است یك سیستم جامع كه توانایی های همه سیستم ها و دستاوردهای قبلی را در خود داشته باشد، برای پردازش داده های رادارها، دوربین های حرارتی، سیستم های شناسایی موانع، دوربین های فوق دقیق، ماهواره ها و شبكه های پیش بینی آب و هوا به كار گرفته شود.
این اطلاعات در یك سیستم ناوبری مبتنی بر هوش مصنوعی تجمیع شده و از آن برای مسیریابی كشتی های خودران به خصوص در تاریكی شب استفاده می گردد.
اینتل برای تقویت این سیستم پردازنده های قدرتمند Xeon Scalable را برای نصب بر روی سرورهای مدیریت كننده این سیستم تولید كرده و همینطور مقرر است اطلاعات مورد نیاز بر روی حافظه های ۳D NAND اینتل ذخیره شوند. انتظار می رود این شبكه مسیریابی و شناسایی مانع تا سال ۲۰۲۰ آماده بهره برداری شود.

1397/07/25
17:18:40
5.0 / 5
1436
تگهای خبر: ربات , رباتیك , سیستم , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک