URLهفته كاری سخت فضانوردان سایوز شروع شد

هفته كاری سخت فضانوردان سایوز شروع شد

كوتاه كننده لینك: الكسی آوچینین(Ovchinin Aleksei) و نیك هیگ (Hague Tyler) بعنوان گروه اصلی سرنشینان ناو كیهانی سایوز ام.اس-10(Soyuz MS-10) یكی از دشوارترین مراحل كار خویش را در مركز آموزش فضانوردان روسیه واقع در حومه مسكو شروع كردند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا، این دوره تمرینی یك هفته طول خواهد كشید و تكلیف نهایی گروه اصلی و جانشین را معلوم خواهد نمود. گروه جانشین شامل اولگ كانوننكو(Kononenko Oleg) فضانورد روسكاسموس(Roskosmos) و دیوید سن ژاك (Saint-Jacques David) فضانورد سازمان فضایی كانادا(Canadian Space Agency -CSA) هستند.
طی این یك هفته دو گروه به طور جداگانه آخرین تمرین های "زندگی روزانه در ایستگاه فضایی بین المللی" در شبیه سازهای مركز آموزشی گاگارین واقع در شهر ستاره ای انجام خواهند داد. در انتها این دوره، هر دو گروه باید در امتحان دشواری شركت نمایند تا مشخص شود آیا برای انجام ماموریت بعنوان اعضای پنجاه و هفتمین گروه اعزامی به ایستگاه فضایی بین المللی آمادگی كافی را كسب كرده اند یا خیر.
در روز اول آلكسی اووچینین، تمرین را از نیم ساعت زودتر از برنامه كاری ایستگاه آغاز كرد اما همكار او، نیك هیگ پس از ظهر، به وی پیوست. این دو نفر باید مطابق برنامه اعلام شده از جانب كارشناسان مركز، یك "روز معمولی" در مدار را طی كنند. اهداف اصلی تعیین شده توسط گروه مربیان مركز برای روز اول، جایگزینی برخی قطعات در سامانه تامین نیرو، كار با تجهیزات معمولی ایستگاه، پژوهش های پزشكی و عملیات داخلی، همینطور انجام یكی از آزمایش های علمی است كه برنامه ریزی شده در ماموریت مداری شان انجام دهند.


برنامه كار روزانه فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی از ساعت 6 صبح(بوقت گرینویچ) با بیدارباش، نظافت، ورزش و صبحانه آغاز می گردد.
به طور معمول آنها كار اصلی را از ساعت 7.5 آغاز می كنند. تماس صبحگاهی با مركز هدایت پرواز برای بررسی برنامه كار آن روز، كار با دستگاههای ورزشی موجود در ایستگاه بعنوان یك بخش ضروری جهت حفظ سلامتی و نشاط، انجام آزمایش های پیش بینی شده مانند زمینه های زیست شناسی، اخترشناسی، زمین شناسی، كنترل كار دستگاه ها، همچون اجزای برنامه یك "روز معمولی" ساكنان ایستگاه به حساب می آید.
وظایف كاری فضانوردان به طور معمول حدود 1730 یا 1800 آخر می پذیرد و آنها می توانند به استراحت بپردازند.
الكسی آوچینین و نیك هیگ مقرر است با ناو كیهانی سایوز ام.اس-10 از 11 اكتبر سال جاری میلادی سفری به ایستگاه فضایی بین المللی را آغاز كنند كه تا 15 آوریل 2019 طول خواهد كشید. در برگشت به زمین فضانورد امارات آنان را همراهی خواهد نمود.


هزا المنصوری و سلطان النیادی شهروندان اماراتی هم اكنون در مركز آموزش فضانوردان روسیه مشغول آماده سازی برای سفر به فضا هستند. یكی از این دو نفر كه آمادگی بیشتری داشته باشد مقرر است با ناو سایوز ام.اس-10 در آوریل 2019 به ایستگاه فضایی بین المللی سفر كند.1397/06/19
14:42:25
5.0 / 5
1235
تگهای خبر: آزمایش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک