URLشخصی سازی با اخلاق مالك؛

سگ رباتیك رقیب سگ های واقعی شد

سگ رباتیك رقیب سگ های واقعی شد

كوتاه كننده لینك: شركت سونی با ارتقای امكانات و قابلیت های سگ رباتیك خود كه مدل اولیه آن سال قبل عرضه شده بود، آن را آماده عرضه به بازار آمریكا كرده است.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از نیواطلس، این سگ رباتیك كه Aibo نام دارد، دارای یك موتور هوشمند و سنسورهای بصری بسیار پیشرفته است و می تواند خویش را بر اساس علائق و خصوصیت های اخلاقی مالك خود تغییر داده و شخصی سازی كند.
امكان شناسایی چهره مالك، به خاطر سپردن عادات و روحیات وی و از همه مهم تر ارتقای توانمندی ها و شخصیت خود بر همین مبنا مهم ترین تحولی است كه در این ربات سگ دست آموز به وجود آمده است.

مدل تازه این ربات به جای اینكه در گوشه ای بنشیند و منتظر بماند تا دیگر افراد برای تعامل با آن پیش قدم شوند، خود خلاقیت به خرج می دهد و به سراغ افرادی می رود كه در اطرافش حضور دارند.
در مجموع برای تولید این ربات از ۲۲ محور استفاده شده كه سبب می گردد ربات یادشده توانایی های حركتی بسیار زیادی داشته باشد. همچون این توانایی ها می توان به تكان دادن دم، انواع پرش، حركت دادن گوش ها و استفاده خلاقانه از چشم های دارای لامپ OLED اشاره نمود.
این سگ نه تنها پارس می كند، بلكه دوربین ها و سنسورهای آن قادر به درك دستورات صوتی و حركات دست و دهان فرد هستند. ازاین رو اگر كاربر در واكنش به برخی اقدامات این سگ لبخند بزند، سگ رباتیك در آینده برای شاد كردن مالك خود حركات مذكور را تكرار می كند. فروش این سگ از ماه آینده شروع شده وقیمت آن ۲۸۹۹ دلار خواهد بود.

1397/06/03
18:55:28
5.0 / 5
1352
تگهای خبر: ربات , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک