URLبا تلاش دانش بنیان ها محقق شد؛

تامین قسمتی از نیاز صنعت خودرو به قطعات حوزه میکروالکترونیک

تامین قسمتی از نیاز صنعت خودرو به قطعات حوزه میکروالکترونیک

کوتاه کننده لینک: یک شرکت دانش بنیان، موفق به طراحی و ساخت سامانه تست منحصر به فردی شده است که می تواند بردهای الکترونیکی را در مدت زمان کوتاهی تست کند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از مهر، شرکت درنیکا الکترونیک کاسپین علاوه بر بومی سازی یکی از قطعات خودرو نظیر کنترلرهای دور فن کولر خودرو، موفق به طراحی و ساخت سامانه تست منحصر به فردی شده است که می تواند بردهای الکترونیکی را در مدت زمان کوتاهی تست کند. این شرکت نوآوری های گوناگونی در زمینه طراحی، ساخت و بکارگیری سامانه تست و کنترل کیفیت قطعه الکترونیکی داشته و همینطور در طراحی و تولید بردهای الکترونیکی و قطعات خودرو هم به توانمندی های قابل توجهی رسیده است. با تلاش و پیگیری مستمر، این شرکت تاییدیه های صنعت خودرو را هم به دست آورده است.
روایت تاسیس و گسترش شرکت درنیکا الکترونیک کاسپین از یک شرکتی با سه نفر نیروی انسانی به کسب و کاری با توان تولید ۳۰۰ هزار قطعه کنترلر فن کولر خودرو، از یک نقطه عطف شروع می شود که با شیوع کرونا شکل گرفت. در سال ۱۳۹۸ با شروع بحران کرونا، شرکتهای خودروسازی برای تأمین تراشه های مورد نیاز خود با مشکل مواجه شدند؛ یکی از قطعات الکترونیکی مورد نیاز خودروسازان، کنترل کننده دور فن کولر خودرو بود که پیشتر توسط شرکت توشیبا تولید می شد. بعد از توقف تولید این قطعه توسط توشیبا، شرکتهای مطرح دیگر نتوانستند آنرا باکیفیت مناسب و بدون برگشتی تولید کنند. دلیل اصلی این امر سوختن قطعه الکترونیکی ماسفت، درون برد این تجهیزات بود.
حل این مشکل توسط شرکت درنیکا، سکویی پرتابی برای این شرکت نوپا شد، هر چند چالش های زیادی در کمین این شرکت بود. تست قطعات ساخته شده و دریافت تاییدیه از جانب خودروسازی همچون مصائب پیشروی این شرکت نوپابود. با تلاش مستمر مسؤلان این شرکت، درنیکا الکترونیک کاسپین موفق شد با همکاری یک شرکت چینی، این قطعه را تولید نماید. مدیران این شرکت در سفری که به چین در سال ۱۳۹۸ داشتند، توانست یک شرکت چینی را قانع کند که ماسفت مورد نظر این قطعه را تولید کنند.
پس از تولید این قطعه الکترونیکی و در نهایت تولید برد تجهیز مورد نظر، با استفاده از سامانه تست خود، محصولات نهایی را آزمایش و کنترل کردند. در واقع دستاورد اصلی و نوآوری شرکت درنیکا، طراحی و ساخت دستگاه تست منحصربفردی است که می تواند بردهای الکترونیکی منطبق با دیتاشیت استاندارد را در مدت ۸ ثانیه تشخیص دهد. این امر سبب شده محصولات این شرکت بدون هیچ برگشتی از جانب خودروسازان باشد؛ در حالیکه هیچ شرکت دیگری موفق به تولید این قطعه بدون برگشت نشده است.
تولید شرکت از ۵۰ قطعه آغاز شد و با نتایج مثبتی که به دست آمد، درخواست های بیشتری از جانب خودروسازان دریافت نمودند. تاکنون، ۳۰۰ هزار قطعه بدون هیچ گونه برگشتی به خودروسازان داخلی عرضه شده است. قیمت نمونه خارجی این قطعه ۷ دلار است که شرکت درنیکا با قیمتی حدود۴ دلار آنرا به فروش می رساند.

1403/03/29
08:42:54
5.0 / 5
318
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک