URLرییس جهاد دانشگاهی تاكید كرد:

آبادیران گامی برای محرومیت زدایی با دستاوردهای فناورانه است

آبادیران گامی برای محرومیت زدایی با دستاوردهای فناورانه است

به گزارش کوتاه کننده لینک، رئیس جهاد دانشگاهی در رابطه با نمایشگاه آبادیران اظهار داشت: یکی از خصوصیت های رویدادهایی همانند این نمایشگاه متمرکز شدن بر حل مشکلات مناطق محروم با استفاده از دستاوردهای فناورانه است.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، حسن مسلمی نائینی در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه آبادیران هدف این نمایشگاه را محرومیت زدایی و مرتفع ساختن چالش های موجود در کشور ذکر کرد و اظهار داشت: این نمایشگاه در تلاش است تا توسعه پایداری در کشور ایجاد نماید. این خوب است که رویدادی به صورت متمرکز به مناطق محروم توجه می کند؛ چون که باید به مناطق محروم توجه ویژه شود.
وی افزود: ما از آغاز انقلاب هدف محرومیت زدایی از مناطق محروم را دنبال کردیم و این نمایشگاه می تواند این هدف را محقق کند. از طرفی خیلی از شرکت ها محصولاتی را به تولید رسانده اند که مورد نیاز بخش های روستایی و کشاورزان است و خیلی از چالش هایی که کشاورزان در حوزه های محصولات و کاشت و برداشت با آنها مواجهند، به سادگی با روش های فناورانه قابل حل شدن هستند.
مسلمی ضمن اشاره به بعضی از دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان و فناور در این عرصه تصریح کرد: همچون این محصولات، پنل های خورشیدی است که به راحتی می توانند برق منازل روستایی و مناطق دور افتاده را تأمین کنند.
رییس جهاد دانشگاهی افزود: از خصوصیت های رویدادهایی همانند نمایشگاه آبادیران، متمرکز شدن بر حل مشکلات مناطق محروم با استفاده از دستاوردهای فناورانه است.
وی به نقش جهاد دانشگاهی در محرومیت زدایی در کشور اشاره نمود و اضافه کرد: افرادی که خودشان از مناطق محروم بودند، توانستند نهاد و سازمانی را تشکیل دهند که در این حوزه گام بردارند؛ چون که از آغاز انقلاب در کشور چالش های گوناگونی وجود داشت و تنها سازمان تحقیقاتی که می توانست در این عرصه اقدام نماید، جهاد دانشگاهی بود.
مسلمی نائینی افزود: این نهاد با یک بودجه اندک ولی با همت و خلاقیت بالا، با نوآوری هایی که عرضه نمود، توانست مشکلاتی که از آغاز انقلاب بوده و همینطور نیازهای زمان جنگ را مرتفع کند.
رییس جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه نهاد جهاد دانشگاهی گامهای بزرگی در حوزه های مهندسی و پزشکی برداشته است، تصریح کرد: زمانی کشور برای درمان ناباروری احتیاج به خارج داشته و ارز زیادی برای درمان ناباروری از کشور خارج می شد ولی حالا با همت جهاد دانشگاهی، افرادی متعهد، انقلابی، عالم و دانشمند مانند زنده یاد دکتر کاظمی آشتیانی کار بزرگی در این حوزه انجام دادند و الان در این حوزه ارزآوری داریم.
وی با اشاره به اینکه در زمینه درمان ناباروری، جریان ارز معکوس شده و ارز به کشور وارد می شود، اظهار نمود: حالا خیلی از نهادها علاقه مند هستند که با مراکز تحقیقاتی جهاد دانشگاهی همکاری کنند و امروزه جهاد دانشگاهی به وضعیت بلوغ رسیده است که می تواند کارهای بزرگی را انجام دهد و امیدواریم با همتی که در آینده صورت می گیرد، سیری که از گذشته شروع شده است ادامه یابد.


منبع:

1403/03/26
19:27:05
5.0 / 5
221
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک