URLدستاورد دانش بنیان ها؛

طراحی و تولید دستگاه آنالایزر ترکیبات بدن برای نخستین بار در کشور

طراحی و تولید دستگاه آنالایزر ترکیبات بدن برای نخستین بار در کشور

به گزارش کوتاه کننده لینک، یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دستگاه آنالایزر بدن بر پایه فناوری بیوالکتریک شده که در ارزیابی سلامت و تناسب اندام افراد بعنوان دستیاری برای کارشناسان پزشکان تغذیه عمل می کند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دستگاه آنالایزر بدن بر پایه فناوری بیوالکتریک از محصولات شرکت راهکارهای صنعتی سارنگ است که در زمینه طراحی و تولید تجهیزات کنترل کیفی، پزشکی ورزشی و پایش فعالیت می کند.
آنالایزر ترکیبات بدن (بادی کامپوزیشن) یک ابزار تخصصی جهت بررسی ترکیبات بدن است که با استفاده از تکنولوژی بیوامپدانس (Bioimpedance)، اطلاعات جامعی از وضعیت سلامتی افراد را عرضه می دهد.
از نتایج آنالیزهای این دستگاه در مراکز پزشکی، ورزشی و پایش سلامت جهت برنامه های تمرینی، تغذیه ای و برنامه های کاهش و یا افزایش وزن استفاده نمود.
دستگاه آنالایزر ترکیبات بدن با دارا بودن الکترودهای لمسی هشت نقطه ای چهار قطبی با الکترودهای شست قادر به اندازه گیری ترکیبات مختلف بدن از قبیل چربی، پروتئین و است. همچون کاربردهای آنیا میتوان به نقش آن در ارزیابی سلامت و تناسب اندام افراد بعنوان دستیاری برای کارشناسان پزشکان تغذیه و مربیان ورزشی جهت آنالیز بدن بیماران و یا ورزشکاران اشاره نمود.
این محصول ماحصل یک سال تحقیق و توسعه و بررسی های علمی و تخصصی است و بعد از ساخت نمونه اولیه ارزیابی های بالینی و علمی در مراکز معتبر بر روی محصول انجام شده نمونه محصول ساخته شده است.
دستگاه آنالیزر بدن بر پایه تکنولوژی بیوالکتریک، برای نخستین بار در داخل کشور طراحی و ساخته شده است و تا پیش از این، نمونه مشابه خارجی آن، به قیمتی ۱۰ برابر بیشتر و بدون عرضه خدمات بعد از فروش عرضه می شد که هم از نظر هزینه و هم خدمات بعد از فروش برای متخصصان داخل کشور مقرون به صرفه نبود.


منبع:

1403/02/27
14:40:52
5.0 / 5
273
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان كوتاه كننده لینك
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک