URLدر نشست فعالان مردمی عرصه آبادانی و پیشرفت بررسی شد؛

نقش آفرینی گروههای جهادی در جهش تولید با مشارکت مردم

نقش آفرینی گروههای جهادی در جهش تولید با مشارکت مردم

به گزارش کوتاه کننده لینک، در نشست فعالان جهادی و مردمی عرصه آبادانی و پیشرفت، نقش آفرینی گروههای جهادی در جهش تولید با مشارکت مردم مورد بررسی قرار گرفت.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، نشست فعالان جهادی و مردمی عرصه آبادانی و پیشرفت به همت دفتر مردمی سازی معاونت علمی و با حضور مدیران ۵۰ گروه جهادی و مردمی برگزار گردید. حمیدرضا شکری، دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در امر مردمی سازی و مدیر برنامه ملی آبادیران در شروع این نشست به نقش آفرینی گروههای جهادی و مردمی در جهش تولید با مشارکت مردم پرداخت.
وی ظرفیت عظیم گروههای جهادی و مردمی را در جهش تولید دارای اهمیت مضاعف دانست و اشاره کرد: این گروه ها با عنایت به تعددشان و پوشش دهی مناسب مناطق کمتر برخوردار بعنوان حلقه های میانی می توانند نقش آفرینی جدی برای مشارکت مردم در تولید با عنایت به ظرفیتهای بومی داشته باشند.
شکری، همینطور به توانمندی های شرکتهای دانش بنیان بعنوان پشتیبانی کننده در جهش تولید و ایجاد اشتغال پایدار تاکید و بیان نمود: تعامل دو گروه بزرگ مردمی یعنی شرکتهای دانش بنیان و گروههای جهادی امر مهم و ضروری برای جهش تولید است.
مدیر برنامه ملی آبادیران همینطور «معرفی شرکتهای دانش بنیان به گروههای جهادی و مردمی»، «تعامل با گروههای جهادی و مردمی و کمک به احصای ظرفیتهای بومی» و «بسترسازی به همرسانی شرکتهای دانش بنیان و گروههای مردمی» را نقش برنامه ملی آبادیران در جهش تولید با مشارکت مردم دانست.
وی در ادامه بر سهم و جایگاه گروههای جهادی در دومین دوره نمایشگاه ملی آبادیران متمرکز شد و اظهار داشت: در این نمایشگاه، دو طرف عرضه و تقاضا وجود دارد که طرف عرضه ظرفیت شرکتهای دانش بنیان، خلاق و فناور و طرف تقاضا نیازمندی ها و ظرفیت مناطق کمتر برخوردار هدف گروههای جهادی و مردمی است.
از این رو، به قول او، حضور گروههای جهادی و مردمی در نمایشگاه ملی آبادیران بستر مناسبی را برای اعلام و رفع نیاز مناطق کمتر برخوردار فراهم آورده است.
شکری در ادامه به شرایط ثبت نام و حضور گروههای جهادی در دومین نمایشگاه ملی آبادیران پرداخت و اضافه کرد: گروههای جهادی و مردمی به شرط احصاء و اعلام دقیق چالش ها و ظرفیتهای دقیق مناطق کمتربرخوردار می توانند به صورت مجانی در نمایشگاه غرفه داشته باشند.
مدیر برنامه ملی آبادیران در انتها به نمونه هایی از ظرفیتهای شرکتهای دانش بنیان، خلاق و فناور اشاره نمود که از آن جمله میتوان به تصفیه و سالم سازی آب آشامیدنی روستاها و مناطق کمتر برخوردار با دستگاه تصفیه آب پرتابل، الگوهای تدوین اسناد پیشرفت منطقه ای مبتنی بر ظرفیت گروههای جهادی و مردمی، ایجاد اشتغال پایدار و کوچک مقیاس و ایجاد اقامتگاه های سریع در بحران های طبیعی، ساخت سریع و ارزان سکونت گاه و ساخت مدارس مناطق روستایی اشاره نمود.
همچنین رضا غلامزاده، جانشین معاونت سازندگی سازمان بسیج دانشجویی ضمن بیان اهمیت بهم رسانی گروههای جهادی و مردمی و ظرفیت شرکتهای دانش بنیان اضافه کرد: ایجاد بستر مناسب و تخصصی که از ظرفیت و توانمندی گروههای جهادی و شرکتهای دانش بنیان، خلاق و فناور به صورت همزمان آگاهی و اطلاع دارد در محقق شدن اهداف برنامه ملی آبادیران نقش اساسی ایفا می کند.
وی در انتها آمادگی خویش را برای عرضه ظرفیت ها و توانمندی های سازمان بسیج دانشجویی برای تسهیل و هموارسازی این مسیر اعلام نمود.

1403/02/15
22:26:00
5.0 / 5
256
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک