URLبا نور خورشید؛

رنگ نانویی که دیوار را تمیز می کند!

رنگ نانویی که دیوار را تمیز می کند!

کوتاه کننده لینک: پژوهشگران اتریشی نوعی رنگ نانویی ساخته اند که می تواند با قرار گرفتن در معرض نور خورشید، تمیز شود.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از مهر، این رنگ حاوی نانوذرات اکسید تیتانیوم بوده که با کمک خاصیت فتوکاتالیستی مبادرت به تمیز کردن دیوار می کند. این گروه تحقیقاتی نانوذرات اکسید تیتانیوم را سنتز کرده و سپس آنرا به رنگ اضافه کردند. با این کار می توان به رنگ های تجاری موجود این امکان را داد که در معرض نور خورشید آلاینده ها را تمیز کنند.
بر اساس مقاله ای که در نشریه ACS Catalysis انتشار یافته است، این نانوذرات در معرض نور خورشید از نظر فتوکاتالیستی فعال شده و از نور خورشید برای تجزیه مواد استفاده می نمایند.
گونتر روپراچتر، رییس انستیتوی شیمی مواد و از پژوهشگران دانشگاه صنعتی وین در اتریش، می گوید: سالهاست که مردم می کوشند از رنگ های ساختمانی سفارشی برای تمیز کردن هوا بهره گیرند. نانوذرات اکسید تیتانیوم دراین زمینه جالب هستند. آنها می توانند طیف گسترده ای از آلاینده ها را جذب و تجزیه کنند.
این تیم با یک محلول حاوی آلاینده ها یک سطح نقاشی شده را شسته و دریافت که ۹۶ درصد از آنها را می توان با نور طبیعی خورشید و بدون تغییر در رنگ تخریب کرد.


منبع:

1403/01/19
09:00:58
5.0 / 5
197
تگهای خبر: چت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک