URLدر سال ۱۴۰۲ صورت گرفت؛

حمایت ۱۲۶ میلیاردی ستاد اقتصاد دانش بنیان دیجیتال از ۴۷ پروژه

حمایت ۱۲۶ میلیاردی ستاد اقتصاد دانش بنیان دیجیتال از ۴۷ پروژه

به گزارش کوتاه کننده لینک، ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان دیجیتال در سالی که گذشت از ۴۷ پروژه اقتصاد دانش بنیان در حیطه های فناوری اطلاعات، هوش مصنوعی، آموزش و اشتغال و... حمایت کرد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان دیجیتال به منظور تدوین سیاست ها و تعیین اولویت های توسعه فناوری های اقتصاد دانش بنیان دیجیتال و با عنایت به اسناد مصوب این حوزه و خصوصا سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور، ایجاد هماهنگی بین دستگاهی و همکاری در جهت تسریع در انجام طرح های کلان و فناورانه حوزه اقتصاد و هوشمندسازی کشور و توسعه کسب وکارهای این حوزه در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل شده است.
هدف این ستاد، ترویج و توانمندسازی، پشتیبانی از پژوهش های کاربردی و توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال بخصوص هوش مصنوعی، کلان داده ها و پردازش ابری، اینترنت اشیا، زنجیره های بلوکی، فناوری های مجازی سازی AR و VR و سیستم های هوشمندسازی به صورتی گسترده، کمک به توسعه اکوسیستم و فضاهای استارتاپی، جهت دهی به تأمین مالی نوآوری در جهت حمایت از این تکنولوژی ها و اجرای پروژه های پرچمدار با بهره مندی از ظرفیت شرکتهای بزرگ دانش بنیان و مشارکت با بخش های خصوصی و دولتی بوده است.
در حال حاضر هم هدف اصلی این ستاد توسعه کاربرد فناوری های نوظهور در جهت مسائل و نیازهای اساسی کشور است و بدین منظور فعالیتهای آن متمرکز بر چهار لایه نقشه راه هوشمندسازی شامل بازار، محصول، فناوری و زیرساختی و پژوهشی است.
هم حالا ذیل ستاد، کارگروه هایی همچون فناوری اطلاعات، فناوری ارتباطات، میکروالکترونیک و رباتیک، بین الملل و کمیته اشتغال و اموزش مشغول به فعالیت هستند.
فعالیت این کارگروه ها در سال ۱۴۰۲ به حیطه های فناوری اطلاعات، هوش مصنوعی، آموزش و اشتغال، بهبود فضای کسب و کار و رباتیک تقسیم می شود که در مجموع معادل ۴۷ پروژه در این حوزه ها در حال انجام می باشد که مجموع هزینه های صرف شده برای پیش برد اهداف پروژه ها ۹۷۱/۱۲۶ میلیارد تومان بوده است.
از میان این پروژه ها تعداد ۲۱ طرح در ارتباط با حیطه فناوری اطلاعات، هشت طرح در ارتباط با حیطه هوش مصنوعی، چهار طرح در ارتباط با حیطه آموزش و اشتغال، ۱۲ طرح در ارتباط با حیطه بهبود فضای کسب و کار و دو طرح مربوط حیطه رباتیک بوده است.
لازم به ذکر است که این طرح ها همگی مصوب اجرایی سال ۱۴۰۲ بوده اند و در این سال شروع شده اند و در کنار آنها طرح مصوب سال ۱۴۰۱ هم وجود داشته و درحال پیشبرد فعالیت بوده اند.
بر این اساس، این ستاد، در مجموع درحال پشتیبانی از ۱۴۷ طرح در حیطه های مذکور است که ۷۰ طرح آن در حیطه فناوری اطلاعات، ۲۲ طرح در حیطه هوش مصنوعی، ۲۸ طرح در حیطه آموزش و اشتغال، ۱۶ طرح در حیطه بهبود فضای کسب و کار و ۱۱ طرح در حیطه رباتیک است.

1403/01/07
10:37:28
5.0 / 5
171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک