URLتشخیص فوری سرطان با ترکیب هوش مصنوعی و توالی یابی نانوحفره ای

تشخیص فوری سرطان با ترکیب هوش مصنوعی و توالی یابی نانوحفره ای

کوتاه کننده لینک: با ترکیب هوش مصنوعی و توالی یابی نانوحفره ای امکان تشخیص بهتر و سریع تر بیماریهای نادر و همین طور سرطان فراهم می شود.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از مهر، شرکت اکسفورد نانوپور (Oxford Nanopore Technologies) با همکاری شرکت سکووان (SEQONE) بدنبال ترکیب هوش مصنوعی با توالی یابی است. سکووان یکی از شرکت های توسعه دهنده هوش مصنوعی است که در این همکاری مشترک اهتمام دارد تا به اکسفورد نانوپور کمک نماید تا توالی یابی نسل بعدی این شرکت بتواند در آزمایش های تشخیص بالینی عملکرد بهتری داشته باشد.
هدف از این برنامه همکاری مشترک این است که پلتفرمی ارائه شود که بتواند توالی یابی های طولانی از ژنوم کامل انجام دهد، این کار بمنظور کمک به تشخیص انواع بیماریهای نادر و همین طور تشخیص سرطان به انجام می رسد.
این دو شرکت با اتصال برنامه Germvar SEQONE با نرم افزار تحلیل و بررسی Bioinformatics EPI۲ME آکسفورد نانوپور بدنبال توسعه این پلت فرم هستند، پلتفرمی هم اکنون فقط به استفاده از تحقیقات محدود می شود.
شرکت سکووان مستقر در فرانسه اعلام نمود که در برنامه تحقیقاتی بین المللی خود از فناوری نمونه برداری شرکت آکسفورد نانوپور برای جمع آوری داده های توالی یابی هدفمند استفاده می نماید. این دو شرکت قصد دارند تا با توسعه این روش، ابزار تشخیص طبی را به شکلی توسعه دهند که این ابزارها روی منطقه ای از ژن ها متمرکز شوند که مورد نظر پژوهشگران است.
مارتین دوبوچ، مدیرعامل شرکت سکووان اظهار داشت: «همکاری با آکسفورد نانوپور، یک گام مهم برای مشتریان ما در ادغام توالی یابی رشته های طولانی با هوش مصنوعی است که توانایی ما را در تحلیل و بررسی جامع داده های ژنومی بهبود می دهد.»
سال گذشته، آکسفورد نانوپور با شرکت فرانسوی Biomérieux در حوزه ارائه روش توالی یابی DNA برای تشخیص بیماریهای عفونی همکاری کرد. این همکاری شامل استفاده از نرم افزار Episeq CS Biomérrieux برای ردیابی شیوع عفونت در بیمارستان ها بوسیله توالی نانوحفره ای ژنوم کامل باکتریایی بود.


منبع:

1403/01/06
19:27:51
5.0 / 5
179
تگهای خبر: آزمایش , ابزار , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک