URLبا هدف كاهش مصرف سوخت ؛

دانش بنیان ها خودروی با قوای محرکه کم مصرف می سازند

دانش بنیان ها خودروی با قوای محرکه کم مصرف می سازند

به گزارش کوتاه کننده لینک، با امضای توافق نامه همکاری معاونت علمی و یک شرکت خودروسازی، مسیر تولید قوای محرکه کم مصرف توسط دانش بنیان ها در چارچوب کنسرسیومی متشکل از این شرکت ها هموار می شود.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، با حضور روح الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در کارخانه یک شرکت خودروسازی، توافق نامه تولید قوای محرکه کم مصرف در خودرو های داخلی و نصب آن بر روی خودرو های ساخته شده با هدف کاهش مصرف سوخت در کشور به امضا رسید.
این توافق نامه باتوجه به اهمیت بسیار بالای کاهش مصرف سوخت و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و همینطور در جهت تحقق اصلاح الگوی مصرف حامل های انرژی و رفع ناترازی انرژی در قسمت حمل و نقل توسط میثم فرج الهی بعنوان رئیس مرکز مدیریت طرح های کلان و پیشران معاونت علمی و سامان فیروزی مدیر عامل شرکت خودرویی به امضا رسید.
معاونت علمی و این شرکت موافقت کردند ضمن فراهم ساختن بستر همکاری متقابل، زمینه را برای کسب دانش فنی طراحی و تولید قوای محرکه کم مصرف در خودرو های داخلی بنزینی و تحقق صرفه جویی مصرف سوخت بیشتر از ۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر با تمرکز بر یکی از خودرو های تولیدی کرمان موتور فراهم آورند.
در قالب این موافقت نامه همکاری مشترک، زمینه برای حمایت مالی از شرکت خصوصی توسط معاونت علمی در مدلهای متنوعی از قبیل تسهیلات وام قرض الحسنه، اعتبار مالیاتی وام تبصره ۱۸، تسهیل تخصیص ارز معافیت گمرکی و … فراهم گردید.
فرآیند انطباق موتور تولیدی با خودرو و فرایند دریافت تأیید میزان مصرف صرفه جویی سوخت با همکاری و مشارکت شرکت خصوصی و کرمان موتور و با نظارت معاونت علمی صورت می پذیرد.
تولید انبوه قوای محرکه تأیید شده در فاز اول این توافق نامه با همکاری شرکت کرمان موتور، حمایت معاونت علمی و کنسرسیومی از شرکتهای دانش بنیان و نصب بر روی خودروی مورد نظر شرکت کرمان موتور برای کاهش مصرف سوخت از محورهای اصلی این توافق نامه است.
معاونت علمی متعهد می شود ضمن تسهیل در صدور مجوزهای قانونی در رابطه با معاونت علمی برای تحقق و تسریع ورود به فاز دو و پشتیبانی از تولید در قالببار اول، اعتبار مالیاتی تسهیل تخصیص ارز و معافیت گمرکی واردات تجهیزات لازم در خط تولید را تحقق ببخشد.
همچنین پیگیری تخصیص اعتبار تشویقی تعیین شده در مصوبه شورای عالی اقتصاد به این شرکت به ازای تولید خودرو با قوای محرکه جدید با کاهش مصرف بنزین مورد نظر در مصوبه همکاری و حمایت جهت دریافت استانداردهای لازم در صورت عدم وجود تدوین استانداردهای داخلی با همکاری سازمان ملی استاندارد، تخصیص اعتبار مالیاتی طبق قانون جهش تولید دانش بنیان برای هزینه های صورت گرفته در شرکت و همینطور اعطای تسهیلات مندرج در توافق نامه همکاری مشترک معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان از دیگر محورهای توافق مورد اشاره است.


منبع:

1402/12/16
10:09:06
5.0 / 5
213
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک