URLعضو هیات رئیسه مجلس:

بانک مرکزی بیشترین کم کاری را در اجرای قانون جهش تولید دارد

بانک مرکزی بیشترین کم کاری را در اجرای قانون جهش تولید دارد

به گزارش کوتاه کننده لینک، عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: بیشترین کم کاری در حوزه اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان از طرف بانک مرکزی و سایر بانکها بوده است.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، سید محسن دهنوی در اولین رویداد نظاره قانون جهش تولید دانش بنیان که امروز ۲۰ شهریور ماه برگزار شد، در سخنانی با تکیه بر اهمیت ویژه برگزاری این رویداد نظارتی، تصریح کرد: این قانون به گواه فعالان زیست بوم و همینطور تأیید مقام معظم رهبری جزو بهترین قوانینی بود که در این دوره مجلس به تصویب رسیده است. همینطور معتقدیم تکمیل این اقدام خوب، اجرای درست این قانون است و رویداد نظارتی قانون جهش تولید دانش بنیان، گام مهمی در جهت پیگیری اجرایی شدن این قانون است.
وی تصریح کرد: زمانی بود که نگاه منتقدانه ای نسبت به حوزه دانش بنیان وجود داشت اما مقام معظم رهبری محکم سر این مورد ایستادند تا علم نهادینه شد و پس از آن مبحث اقتصاد دانش بنیان عنوان شد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: روزی در این کشور مسأله سوادآموزی مبحث اول کشور بود اما امروز مسأله ما فتح قله های فناوری و تبدیل شدن اقتصاد ما به اقتصاد دانش بنیان است که فارغ از دولت ها و مجالس و جایگاه های سیاسی و اقتصادی، مدیون رهبر معظم انقلاب هستیم که پای این مورد ایستادند و امروز جایگاه علمی و فناوری ما زبانزد کشورهای دنیا است.
وی ضمن اشاره به دورانی که در حوزه دانش بنیان فعالیت می کرد و آگاهی ای که نسبت به دغدغه های این حوزه دارد، اظهار داشت: جلسه ای با دکتر قالیباف قبل از تشکیل مجلس یازدهم داشتیم که ایشان قول دادند تا به حوزه دانش بنیان کمک کنند که در تیرماه نخستین سال کار مجلس یازدهم قانون پشتیبانی از جهش تولید دانش بنیان بارگذاری شد و به سرعت پس از تصویب به اجرا رسید.
دهنوی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز نه بعنوان یک نماینده بلکه بعنوان یکی از اعضای زیست بوم دانش بنیان از دکتر قالیباف برای پشتیبانی از دانش بنیان تشکر می کنم.
بانک مرکزی بیشترین کم کاری در اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان را دارد
این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه به قانون جهش تولید دانش بنیان اشاره و اظهار نمود: قسمتهایی از قانون تا امروز اجرا شده و قسمتهایی از آن منتظر اجرا است. بیشترین کم کاری در حوزه اجرای این قانون از جانب بانک مرکزی و سایر بانکها بوده و همکاری از جانب بانکها برای پشتیبانی از تولید دانش بنیان نشده است.
وی همینطور اضافه کرد: برخی بخش ها که باید مجوزهای کسب و کار را صادر کنند، خلل هایی دارند ازاین رو همچنان به کمک ریاست مجلس برای پشتیبانی از دانش بنیان نیاز داریم.
رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی در انتها با اشاره به اینکه گامهای بلندی برای رسیدن به قله در حوزه دانش بنیان برداشته ایم اما کافی نیست، اظهار داشت: مجلس و دولت آمادگی کمک به این زمینه را دارد اما مهم ترین اقدام باید از جانب افرادی که در حوزه دانش بنیان فعالیت نموده و فعالان زیست بوم دانش بنیان صورت گیرد.


منبع:

1402/06/22
08:13:46
5.0 / 5
328
تگهای خبر: تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان كوتاه كننده لینك
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک