URLتوسط دانش بنیان ها؛

ایمنی اماکن و مزارع با حصارهای الکتریکی ساخت داخل افزایش پیدا کرد

ایمنی اماکن و مزارع با حصارهای الکتریکی ساخت داخل افزایش پیدا کرد

کوتاه کننده لینک: متخصصان یک شرکت دانش بنیان توانستند با تولید حصارهای الکتریکی، ضمن جلوگیری از ورودهای بدون مجوز، به ارتقای ایمنی اماکن همچون مزارع کشاورزی کمک کنند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، شهریار نصری نصفچی با اشاره به تولید فنس های الکتریکی باتوجه به نیاز کشاورزی و باغ داری کشور عنوان کرد: این محصول اولین بار برای جلوگیری از تردد حیوانات اهلی و وحشی در ۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی پیاده سازی و اجرا شد.
این فعال فناور، کاربرد وسیع و عملکرد مؤثر این شیوه و همین طور نبود کالای مشابه در کشور را زمینه ساز تولید این محصول دانش بنیان برشمرد و اظهار داشت: با انجام پژوهش های توسعه ای برای تولید و معرفی این دستگاه در کشور، حصار الکترونیک و بازدارنده، ثبت اختراع شد و با توسعه تحقیقات، هم اکنون تجهیزات و ادوات فنس الکتریکی در ابعاد گسترده و داخل کشور تولید می شود.
نصری افزود: طی ده سال قبل برای جلوگیری از ورود بدون مجوز و همین طور حفاظت پیرامونی از مرزها و اماکن صنعتی و تجاری نیز دستگاه های مختلفی را ساخته و به بازار داخلی و خارجی عرضه نموده ایم. شرکت هم اینک تولید کننده ۱۲ مدل از سیستم های مرکزی فنس الکتریکی است که با برند گریز عرضه و اجرا می شود. همین طور ۳۱ مورد از ادوات جانبی همانند انواع پست ها، مقره ها و کشندها و… نیز از محصولات تولیدی شرکت به شمار می روند که برای اجرای کامل فنس الکتریکی از الزامات شمرده می شود.
وی درباره ی مهم ترین کاربردهای فنس الکتریکی بیان کرد: این فنس ها در ۴ حوزه کاربرد دارند و به عنوان یکی از ادوات مکانیزه در عرصه کشاورزی، منابع طبیعی، حیات وحش و محیط زیست، مانعی موثربرای جلوگیری از ورود حیوانات اهلی و وحشی در حریم محصور شده هستند. همین طور به عنوان ابزاری کارآمد برای جلوگیری از ورود بدون مجوز در اماکن مسکونی، تجاری و صنعتی کاربرد دارند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، صیانت از گردشگران و طبیعت گردان را یکی دیگر از کاربردهای این فنس ها برشمرد و اضافه کرد: کسانی که بواسطه الزامات شغلی و یا برای تفریح می بایست در اماکن باز مانند کوه یا صحرا کمپ گذرانی کنند با این دستگاه از حمله حیوانات وحشی در امان می مانند. این گروه از دستگاه های تولیدی شرکت با باطری داخلی و یا شارژرهای موبایل کار می کنند.
نصری افزود: گروه دیگر از محصولات تولیدی شرکت برای جلوگیری از ورود بدون مجوز از مرزها و یا جلوگیری از دسترسی متجاوزین به مناطق حساس راهبردی، طراحی و تولید شده است. این گروه از محصولات تولیدی شرکت با بهره گیری از فناوری بسیار پیشرفته سخت افزاری و نرم افزاری، برای حفاظت پیرامونی وسیع مورد استفاده قرار می گیرد.
این فعال حوزه دانش بنیان با اشاره به اینکه تمامی تجهیزات این محصول به غیر از قطعات نیمه هادی، در داخل کشور ساخته و استفاده می شود، افزود: محصولات خودرا بدون مهندسی معکوس طراحی و ساخته ایم و بعد از ۲۰ سال تحقیقات بنیادی، این گروه از محصولات به دلیلهای مختلف همچون تنوع و نیازمندی به پشتیبانی آنلاین، کمتر در معرض رقابت خارجی قرار می گیرد؛ همین طور دارای مزیت کامل رقابتی از نظر فناوری و قیمت تمام شده هستند.


منبع:

1402/05/01
10:26:10
5.0 / 5
416
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک