URLحضور صنعتگران در مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران

حضور صنعتگران در مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران

به گزارش کوتاه کننده لینک، صنعتگران برای کاربردی سازی ربات های ساخته شده در مسابقات روبوکاپ در هفدهمین دوره از این مسابقه حضور بهم رساندند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از مهر، دکتر داود ثمری دبیر هفدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران امروز در حاشیه مراسم شروع به کار این دوره از رقابت ها در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شناسایی نخبگان رباتیک کشور و جریان سازی علمی و مهارتی در حوزه هوش مصنوعی هدف این مسابقات است.
وی اضافه کرد: هم اکنون این رقابت به منظور عرضه ربات هایی با قابلیت تجاری سازی و حمایت بخش صنعت کشور از توانمندی ها و ظرفیت های موجود برگزار می گردد.
ثمری با اشاره به اینکه با هدف کاربردی سازی ربات ها صنعتگران در این رقابت رباتیکی حضور دارند، اظهار داشت: امیدواریم در جریان برگزاری این رویداد، ربات های ساخته شده به بخش صنعتی کشور وارد شوند و به تبع آن صنعت کشور از مزایای این ربات ها در بهبود عملکرد بهره برداری کند.
معاون فناوری واحد علوم تحقیقات افزود: همینطور در این رقابت، رویداد سکوی پرتاب با مبحث شناسایی و تقدیر از رساله ها و رساله های برتر در حوزه رباتیک و هوش مصنوعی برگزار می گردد.
دبیر هفدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ضمن اشاره به پشتیبانی از تیم های منتخب اظهار داشت: تیم های برگزیده این مسابقات در صورت تمایل می توانند نسبت به تبدیل تیم خود به یک استارت آپ و شرکت دانش بنیان در واحد علوم و تحقیقات و در مرکز رشد این دانشگاه اقدام نمایند.
وی افزود: همینطور با تشکیل انجمن فناوری رباتیک، افراد برگزیده و منتخب حوزه های هوش مصنوعی و رباتیک شناسایی و ضمن راهبری و توان افزایی مستعدان، تیم دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه هوش مصنوعی و رباتیک تشکیل خواهد شد.
ثمری افزود: ما در سال ۱۴۰۱ مجوز راه اندازی سرای نوآوری سیستم های هوشمند و فناوری های نرم را با رویکرد استقرار تیم های فعال در حوزه های هوش مصنوعی و رباتیک، از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کرده ایم.


منبع:

1402/02/09
11:04:59
5.0 / 5
245
تگهای خبر: ربات , رباتیك , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک