URLفضانورد اماراتی در آستانه اولین پیاده روی فضایی

فضانورد اماراتی در آستانه اولین پیاده روی فضایی

کوتاه کننده لینک: «سلطان النیادی»، فضانورد امارات متحده عربی مقرر است اولین پیاده روی فضایی خودرا روز 28 آوریل انجام دهد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، سوم مارس روز بزرگی برای «سلطان النیادی»(Sultan Al Neyadi)، فضانورد امارات متحده عربی بود برای اینکه او اولین روز خودرا در مدار پشت سر گذاشت اما تجربه وی در محیط بیرون از زمین مقرر است خاطره انگیزتر باشد.
النیادی مقرر است در روز ۲۸ آوریل یک پیاده روی فضایی را بیرون از «ایستگاه فضایی بین المللی»(ISS) انجام دهد. این اولین پیاده روی فضایی برای یک فضانورد عرب خواهد بود و امارات متحده عربی را به دهمین کشوری تبدیل خواهدنمود که شهروند آن پیاده روی فضایی انجام می دهد.
در طول پیاده روی فضایی، النیادی و «استفان بوون»(Stephen Bowen) فضانورد ناسا، یک قطعه از تجهیزات ارتباطی به نام واحد «گروه فرکانس رادیویی»(RFG) را که مقرر است به زمین بازگردانده شود، بیرون خواهند آورد. همین طور این دو نفر، ایستگاه فضایی بین المللی را برای نصب آرایه های خورشیدی پیشرفته که مقرر است در پیاده روی فضایی آینده صورت گیرد، آماده خواهند کرد.
النیادی روز ششم آوریل در یک توئیت نوشت: من مشتاقانه منتظر این لحظه تاریخی هستم که برای آن در «مرکز فضایی جانسون»(JSC) آموزش دیده ام. من مشتاقانه منتظر نمایندگی کشورم و ادامه دادن سفر استثنایی هستم که فضانوردان قبل از من آغاز نموده اند.
النیادی بیش از ۵۵ ساعت را زیر آب در «آزمایشگاه شناوری خنثی»(NBL) گذراند که یک کپی از ایستگاه فضایی بین المللی در اندازه کامل شمرده می شود و در یک استخر غوطه ور است. بودن لابراتوار در زیر آب، بی وزنی را تقلید می کند و آنرا به یک مرکز آموزشی ایده آل برای تمرین کردن پیاده روی فضایی تبدیل می سازد.
النیادی در دوم مارس ۲۰۲۳ به عنوان قسمتی از ماموریت «کرو-۶»(Crew-۶) شرکت «اسپیس ایکس»(SpaceX)، از «مرکز فضایی کندی»(KSC) ناسا در فلوریدا به فضا پرتاب شد. وی در مجموع به مدت شش ماه در ایستگاه فضایی باقی خواهد ماند و ۱۹ آزمایش را برای مطالعه همه چیز از کمردرد گرفته تا زیست شناسی گیاهی انجام خواهد داد.1402/01/22
12:20:18
5.0 / 5
366
تگهای خبر: آزمایش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان كوتاه كننده لینك
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک