URLرئیس شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان خواستار شد؛

بودجه پارک های علم و فناوری در سال ۱۴۰۲ حداقل دو برابر شود

بودجه پارک های علم و فناوری در سال ۱۴۰۲ حداقل دو برابر شود

به گزارش کوتاه کننده لینک، رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اظهار داشت: اعتماد به حوزه فناوری موجب خلق فرصت های طلایی در اقتصاد کشور خواهد شد و در این راه نیاز است بودجه پارک ها در بودجه 1402 حداقل دو برابر شود.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از وزارت علوم، قاسم مصلحی در اجلاس روسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری سراسر کشور، به عنوان یکی از سحنرانان اصلی و به نمایندگی از پارک های علم و فناوری کشور ضمن تبریک هفته دولت و قدردانی از توجه ویژه ریاست جمهوری اسلامی ایران به موضوع علم و فناوری، عنوان کرد: حضور رییس جمهور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در مسافرت به استان اصفهان موجب خرسندی و انرژی مضاعف برای همه فرهیختگان و شرکت های دانش بنیان شده است.
مصلحی با بیان آماری از تعداد شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور در پارک های علم و فناوری تصریح کرد: امسال حمایت های خوبی از شرکت های دانش بنیان به عمل آمده که در ادامه این مسیر نیاز است برای بودجه سال آینده موضوع دانش بنیان ها در اولویت قرار گیرد.
رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با تکیه بر این که اعتماد به حوزه فناوری و پارک های علم و فناوری موجب خلق فرصت های طلایی در اقتصاد کشور خواهد شد، خطاب به رییس جمهور بیان داشت: برای افزایش حداقل دوبرابری بودجه پارک های علم و فناوری درخواست جدی داریم و با عنایت به این که بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حدود ۲ درصد از بودجه کل کشور است، این میزان نیاز به افزایش دارد.
وی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان چندین برابر بیش از دولت می باشد که ارزش بسیار بالایی دارد.
مصلحی یکی از زمینه های تحقق سخن امام علی (ع) را که می فرمایند «العلم سلطان»، پشتیبانی از این نوع فعالیت ها و حرکت های دانش بنیان عنوان نمود و اظهار داشت: پروسه صدور مجوزها و استانداردها برای محصولات دانش بنیان بسیار طولانی و هزینه بر است که گاهی سبب از بین رفتن مزیت رقابتی محصولات می شود و شرکت های دانش بنیان خصوصاً در زمینه سلامت را به سمت دره مرگ فناوری سوق می دهد.
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه در زمینه صنایع و امکانات و در بُعد قوانین و مقررات اقدامات شایسته ای صورت گرفته است، اشاره کرد: در حوزه تجهیزات و زیرساخت ها همچنان نیازمندی های فراوانی وجود دارد که باید برای آنها بودجه لحاظ شود.
وی ضمن اشاره به ضرورت ارتباط بین دانشگاه ها و پژوهشکده ها با پارک های علم و فناوری، اظهار داشت: برای این منظور باید بودجه خاص و ویژه ای در نظر گرفت و در حقیقت باید هم از رودخانه و هم ازسرچشمه حمایت کرد.


منبع:

1401/06/14
11:27:53
5.0 / 5
446
تگهای خبر: شركت , فناوری , محصول , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک