URLپنتاگون برای ردیابی یوفوها دفتر جدیدی تاسیس می کند

پنتاگون برای ردیابی یوفوها دفتر جدیدی تاسیس می کند

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا دفتری برای ردیابی اشیاء ناشناس در هوا، فضا، زیر آب یا حتی آن دسته ای که بنظر می رسد بین این نواحی حرکت می کنند، به وجود آورده است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، اشیای پرنده ناشناس که به اختصار یوفو(UFO) نامیده می شوند و با عنوان بشقاب پرنده نیز شناخته می شوند، پدیده های هوایی ناشناسی(UAP) هستند و دولت ایالات متحده آمریکا حالا سطوح جدیدی از نظارت را بر آنها لحاظ کرده که طی دهه های اخیر بی سابقه بوده است. جلسات گوناگون استماع و جلسات محرمانه در سالن های کنگره ایالات متحده در ماه های اخیر برگزار شده است و خیلی از قانونگذاران ابراز نگرانی کرده اند که ممکنست حریم هوایی آمریکا به سبب مشاهده زیاد اشیاء ناشناس که توسط هوانوردان نظامی و سایر نیروهای مسلح گزارش شده اند، آنقدر که تصور می شود، امن نباشد.
با توجه به این موضوع، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا(DOD) در اطلاعیه ای که روز چهارشنبه(۲۰ ژوئیه/۲۹تیر) انتشار یافت، خبر از تاسیس یک دفتر جدید در رابطه با یوفوها داد.
این دفتر با عنوان "دفتر حل ناهنجاری همه دامنه" یا(AARO) شناخته می شود و در دفتر معاونت اطلاعات و امنیت وزیر دفاع تأسیس شده است. این دفتر جدید توسط شان کرک پاتریک(Sean Kirkpatrick) رهبری خواهد شد. او قبلاً به عنوان دانشمند ارشد در مرکز اطلاعات موشکی و فضایی آژانس اطلاعات دفاعی خدمت می کرد.
وزارت دفاع در این بیانیه نوشت که این دفتر جدید برای تشخیص و شناسایی اشیاء مورد نظر در نزدیکی تأسیسات نظامی، مناطق عملیاتی، مناطق آموزشی، مناطق هوایی با کاربرد ویژه و سایر مناطق به هماهنگی کارهای وزارت دفاع و دولت فدرال می پردازد تا در صورت لزوم، هرگونه تهدید در رابطه با ایمنی عملیات و امنیت ملی خنثی شود.
کاتلین هیکس(Kathleen Hicks)، معاون وزیر دفاع در اطلاعیه ای جداگانه نوشت که این دفتر حالا نقطه کانونی وزارت دفاع برای همه کارهای پدیده های هوایی ناشناس است.
این دفتر دارای شش خط اصلی است که شامل نظارت، جمع آوری و گزارش، قابلیت های سیستم و طراحی، عملیات و تحلیل اطلاعاتی، کاهش خطر و دفاع، حکومت، و علم و فناوری است.
اشیاء مورد نظر این دفتر برای شناسایی شامل "اشیاء غیرعادی، ناشناس، هوابرد، غوطه ور و ترنسمدیوم(Transmedium) خواهد بود. ترنسمدیوم در این جا به اشیاء یا فضاپیماهایی اطلاق می شود که می توانند بین نواحی مختلف حرکت کنند. برای مثال می توانند از هوا به فضا، یا از زیر آب به هوا منتقل شوند.
ایجاد این سازمان جدید آخرین سیاستی است که دولت ایالات متحده آمریکا در ماه های اخیر با هدف درک بهتر یوفوها اتخاذ نموده است.1401/05/01
18:03:27
5.0 / 5
306
تگهای خبر: سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک