URLاستقبال شرکتهای فناور ازبکستانی از توانمندی های علمی ایران

استقبال شرکتهای فناور ازبکستانی از توانمندی های علمی ایران

کوتاه کننده لینک: نشست تجاری دانش بنیانهای ایرانی و مجموعه های فناور و تجار ازبکستانی با هدف ورود محصولات ایران ساخت به بازار این کشور و اوراسیا برگزار شد و این کشور از دستاوردهای ایرانی استقبال کردند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همزمان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و هیات همراه ایشان در ازبکستان، فرصتی مناسب برای ۴۰ شرکت دانش بنیان و خلاق ایرانی فراهم گردید تا با مجموعه های متناظر ازبکی خود برای توسعه تعاملات و تبادلات فناورانه مذاکرات رودررو داشته باشند.
این شرکت ها که عموما در حوزه های کشاورزی، سلامت، دامپروری و زیست فناوری فعالیت می نمایند در نشست های تخصصی با مجموعه های ازبکی در تلاش هستند؛ ضمن معرفی توانمندی های فناورانه خود به آنها، سرمایه گذاران و تجار این کشور را به خرید محصولات و خدماتشان ترغیب کنند. این کار بازار علمی و فناورانه ایران در کشور ازبکستان را توسعه می دهد.
۲۰۰ شرکت فناور، تجار و سرمایه گذاران ازبکستانی از برگزاری نشست مشترک با شرکتهای دانش بنیان و خلاق ایرانی استقبال کرده اند و در جلسات گوناگونی با این شرکت ها برای توسعه تعاملات علمی و فناورانه شرکت می کنند.
در طی این سفر دو روزه، ۳ تفاهمنامه همکاری مشترک میان شرکتهای دانش بنیان و خلاق ایرانی و فناوران ازبکی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری و ابراهیم عبدالرحمانف وزیر توسعه نوآوری ازبکستان به امضا رسید تا فصل جدیدی از همکاری ها و تعریف پروژه های مشترک میان این مجموعه ها گشوده شود.
برگزاری نشست های تخصصی آشنایی شرکتهای ایرانی با ضوابط، قوانین و مقررات ازبکستان در حوزه ثبت و پیگیری کارهای در ارتباط با شرکتهای دانش بنیان و خلاق حوزه سلامت و کشاورزی و کارگاه آموزشی تجارت با ازبکستان هم دیگر برنامه هایی است که در این سفر مدنظر است.


منبع:

1401/04/30
11:30:16
5.0 / 5
333
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک