URL



به واسطه طرح جهش تولید دانش بنیان؛

توانمندی های فناورانه داخلی ساخت ماشین آلات ارتقا می یابد

توانمندی های فناورانه داخلی ساخت ماشین آلات ارتقا می یابد

به گزارش کوتاه کننده لینک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نمود توانمندی های فناورانه داخلی ساخت ماشین آلات به واسطه اجرای طرح جهش تولید دانش بنیان ارتقا می یابد.



به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تولید در کشور با بهره گیری از توانمندی های علمی و دانشی مبحث قانون جهش تولید دانش بنیان است که همه دستگاهها را موظف به پشتیبانی از تولیداتی می کند که در مرز دانش به بار نشسته اند.
همچون ابزارهایی که مقرر است به این کار شتاب بیشتری دهد قانون جهش تولید دانش بنیان است که تلاش دارد همه خلاهای حمایتی و موانع پیش روی توسعه فناورانه کشور را رفع کند. یکی از موادی که در این قانون مورد تاکید قرار دارد، توجه به صنعتگرانی است که در عرصه تولید ماشین آلات صنعتی فعالیت می نمایند.
در این قانون آمده است که «برای پشتیبانی از این صنعت، قانون امور گمرکی اصلاحی مصوب سال ۹۴ حذف می شود و واردات ماشین آلات و تجهیزات خدمات تولیدی، صنعتی، معدنی و کشاورزی مشمول حقوق ورودی است. دولت موظف است متناسب با ظرفیت تولید کشور و بمنظور حمایت هدفمند و مدت دارد از ساخت داخل، سالانه حقوق ورودی این کالاها شامل سود تجاری و سایر دریافتی های مبحث بند د ماده ۱ امور گمرکی مصوب سال ۹۰ را تعیین کند.»
همچنین «دولت موظف است با رعایت اصل پنجاه و سوم قانون اساسی بعد از تأمین هزینه های اجرای این قانون از محل منابع حاصل از اجرای این ماده، منابع حاصله مازاد را در قالب بودجه سنواتی به عنوان افزایش سرمایه به نهاد عمومی غیردولتی صندوق نوآوری و شکوفایی مبحث ماده ۵ قانون پشتیبانی از شرکتها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اخرتاعات اختصاص دهد تا با اولویت تولید بار اول و ارتقای توانمندی فناورانه داخلی ساخت ماشین آلات خط تولید و طراحی مهندسی، درقالب تسهیلات و سرمایه گذاری تخصیص یابد.»
قانون جهش تولید دانش بنیان جهت استفاده حداکثری از توانمندی شرکت های دانش بنیان و خلاق در ۲۰ ماده و ۱۰ تبصره مصوب شده است که توسعه علمی کشور را هدفمندتر می کند و شتاب بیشتری به آن می دهد. این قانون به دنبال رفع موانع تولیدی است که سال ها است مانع فعالیت کسب و کارهای دانش بنیان است. موانعی که تعدادی از آنها تنها با هم افزایی و استفاده از همه ظرفیت های موجود قابل رفع و حل شدن هستند.


منبع:

1401/03/27
14:11:09
5.0 / 5
395
تگهای خبر: ابزار , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک