URLشرکت اسپیس ایکس، چهارمین کپسول دراگون خودرا آزادی نامید

شرکت اسپیس ایکس، چهارمین کپسول دراگون خودرا آزادی نامید

فضانورد ناسا در توئیت جدیدی عنوان نمود که چهارمین کپسول ˮدراگونˮ شرکت ˮاسپیس ایکسˮ، ˮآزادیˮ نامیده شده است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، حالا چهارمین کپسول "دراگون" (Dragon) شرکت "اسپیس ایکس" (SpaceX) که چهارمین گروه سرنشینان را به "ایستگاه فضایی بین المللی" (ISS) می فرستد نیز نامی دارد.
"کیل لیندگرن" (Kjell Lindgren)، فضانورد ناسا و فرمانده ماموریت آینده موسوم به نام "کرو ۴" (Crew-4)، در توئیت جدیدی نوشت: نام این کپسول، "آزادی" (Freedom) است. سرنشینان کرو ۴ با یک کپسول جدید دراگون به نام "آزادی" به ایستگاه فضایی بین المللی پرواز خواهدنمود.
سرنشینان کرو ۴ مقرر است ماه آتی پرواز کنند. برنامه ریزی شده است که این کپسول، لیندگرن، دو فضانورد ناسا و یکی از فضانوردان آژانس فضایی اروپا را به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل کند.
بگفته لیندگرن، این نام از یکی از حقوق اساسی بشر و همچنین، صنعت و نوآوری که از روح بی نهایت انسانی ناشی می شود، تجلیل می کند.
این فضانورد اشاره کرد که این نام، ادای احترامی به موشک "مرکوری ردستون ۳" (Mercury-Redstone 3) است که با نام "آزادی ۷" (Freedom 7) شناخته می شود و اولین فضانورد آمریکایی، "آلن شپرد" (Alan Shepard) را در سال ۱۹۶۱ به فضا برد.
با این وجود، فراتر از ارجاع تاریخی و باتوجه به بحران فعلی در اوکراین، نام آزادی می تواند معنای بیشتری نیز داشته باشد. حمله روسیه به این کشور، به فاصله گرفتن جامعه فضایی بین المللی و لغو پرتاب موشک های روسی منجر گردیده است.
سال ها بعد از بازنشستگی شاتل فضایی ناسا در سال ۲۰۱۱، آمریکا مجبور بود برای رساندن فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی، به موشک های "سایوز" (Soyuz) ساخت روسیه تکیه کند اما سرنشینان کپسول دراگون شرکت اسپیس ایکس، اوضاع را بطور قابل توجهی تغییر داده اند.
لیندگرن در توییت خود نوشت: "ناسا و اسپیس ایکس بوسیله این پروژه، یک قابلیت ملی را احیا کرده اند و ما از نبوغ و سخت کوشی کسانی که در آن دخیل هستند، قدردانی می نماییم.
به عبارت دیگر، نام جدید ممکنست موفقیت بزرگ اسپیس ایکس را در بازگرداندن توانایی آمریکا برای فرستادن فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی به خوبی جشن بگیرد."1401/01/05
13:10:21
5.0 / 5
725
تگهای خبر: شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک