URL



با ارسال چند ماهواره؛

موشک فایرفلای بطور آزمایشی به فضا رفت

موشک فایرفلای بطور آزمایشی به فضا رفت

به گزارش کوتاه کننده لینک، موشک آلفا متعلق به شرکت فایرفلای آئرواسپیس  نخستین پرواز آزمایشی خویش را انجام داد و به صورت موفقیت آمیز چندماهواره را به مدار زمین رساند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از اسپیس، این موشک ۲۹ متری از مقر فضایی وندربرگ در ساعت ۷: ۰۱ دقیقه گرینویچ روز گذشته به فضا پرتاب و بدین سان ماموریت نمایشی فایرفلای به نام« آلفا فلایت۲: به سمت تاریکی» انجام شد. البته همانطور که نام ماموریت نشان میدهد این دومین پرتاب موشک آلفا به مدار زمین است. اولین پرتاب آزمایشی شرکت در سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی از مقر فضایی وندربرگ انجام شد. طی عملیات یکی از ۴ موتور Reaber بوستر موشک زودتر از موعد خاموش شد و در نتیجه ماموریت موفقیت آمیز نبود. اما ماموریت روز گذشته موفقیت آمیز بود و موشک آلفا طبق برنامه ریزی به مدار زمین رفت. دو قسمت موشک ۲.۵ دقیقه بعد از پرتاب از هم جدا شدند و ۵ دقیقه بعد از آن قسمت بالایی در مدار انتقالی قرار گرفت. قسمت بالایی موشک به ارتفاع ۳۰۰ کیلومتری مدار زمین رفت. طی ماموریت مذکور ۳ محموله در کمتر از یک ساعت بعد از پرتاب به مدار زمین رسیدند. هر سه محموله کوچک و به اندازه یک قرص نان بودند. یکی از آنها Serenity نام گرفته و به سازمان غیرانتفاعی « آموزگاران در فضا» متعلق می باشد. ابزار مذکور طوری طراحی شده اند تا انبوهی از داده را طی پرواز جمع آوری کند. داده های مذکور بعدا در اختیار جامعه آموزشی قرار خواهد گرفت.
علاوه بر آن ماهواره TES-۱۵ناسا نیز همراه موشک فایرفلای به فضا پرتاب شد. این ابزار توسط دانشگاه سن خوزه در کالیفرنیا ساخته و طوری طراحی شده تا به ماهواره ها کمک نماید بعد از اختتام ماموریت شان به روشی آسان تر از مدار بیرون بروند. سومین محموله موشک شامل ۵ ماهواره کوچک «پیکوست» بود.

1401/07/11
11:07:02
5.0 / 5
256
تگهای خبر: آزمایش , ابزار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک